9-а сесія Щасливської сільської ради

Чергова дев’ята сесія сьомого скликання

16 серпня  2016 року                       с. Щасливе

   ПОРЯДОК  ДЕННИЙ:

Бюджетні питання:

382.Про розгляд листа директора Пролісківського НВО про виділення коштів на придбання спортивного інвентарю.

383.Про розгляд листа директора Пролісківського НВО про виділення коштів на проведення ремонту системи опалення в приміщенні коридору.

384.Про розгляд листа директора Пролісківського НВО про виділення коштів на придбання павільйонів.

385.Про розгляд листа Щасливського НВК про виділення коштів на придбання послуг з інформаційного обслуговування, технічної підтримки та супроводу(бухгалтерської програми).

386.Про розгляд листа Щасливського НВК про виділення коштів на придбання світодіодних світильників.

387.Про розгляд листа Щасливського НВК про виділення коштів на придбання будівельних матеріалів.

388.Про розгляд листа КП ЖКК «Щасливський» про виділення коштів на проведення ремонтних робіт КНС №1 та №2 в с.Проліски.

389.Про виділення матеріальної допомоги учаснику АТО.

390.Про виділення матеріальної допомоги дітям – інвалідам.

391.Про внесення змін до штатного розпису Щасливської сільської ради.

392.Про затвердження експертного звіту кошторисної документації проекту станції знезаліхнення.

393.Про внесення змін до сільського бюджету.

Земельні питання:

394.Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. Курдюкову С.О. для будівництва індивідуального гаража в с.Щасливе.

395-400. Про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва індивідуальних гаражів в с.Проліски громадянам: Лабузному В.В., Самсоненку С.М., Приходьку С.О., Паталах О.В., Соляр С.Я.,  Івженко Л.М.

401.Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража в с.Проліски гр. Ющенко Т.Б.

402.Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0,07 га для будівництва та обслуговування індивідуального житлового будинку в с.Щасливе по вул. Героїв Майдану, 43-А гр. Кожуховській Є.М.

403.Про розгляд листа ТОВ «Оріана» про внесення змін до договору оренди земельної ділянки площею 0,11 га, з метою приведення його у відповідність.

404.Про розгляд звернення ПП «Ільгар».

405.Про розгляд заяви гр. Фіська С.М. (уч.АТО) про виділення земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража в с.Щасливе.

406.Про розгляд заяви гр. Горошко О.Д. про виділення земельної ділянки для будівництва індивідуального гаража в с.Щасливе.

407-410.   Про розгляд заяв громадян щодо виділення земельних ділянок для будівництва індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд в межах Щасливської сільської ради: Коломієць М.Ю. (уч.АТО, с.Проліски); Юшанцев Ю.В. (уч.АТО, м.Київ); Сітніков Д.А. (уч.АТО, м.Київ); Мельник С.М..

411.Про розроблення проекту землеустрою щодо відведення у комунальну власність земельної ділянки Щасливській сільській раді.

Інші:

412.Про розгляд листа гр. Рудики В.В. про заключення договору про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів сіл Щасливе та Проліски.

413.Про розгляд листа ТОВ «Немирів-Ойл» про заключення договору про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів сіл Щасливе та Проліски.

414.Про розгляд Постанови Київського апеляційного господарського суду (щодо апеляційної скарги ТОВ  Фірми «Металіст» та ТОВ «Вест Менеджмент Системс») та Наказів господарського суду  про примусове виконання рішень.

415.Про внесення змін до Програми підтримки КП ЖКК «Щасливський».

416.Про внесення змін до Правил утримання домашніх тварин в населених пунктах на території Щасливської сільської ради.


УКРАЇНА

ЩАСЛИВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

БОРИСПІЛЬСЬКОГО  РАЙОНУ

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ 

Про затвердження Правил утримання домашніх тварин на території Щасливської сільської ради

Відповідно до статті 25, частини першою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», керуючись статтею 9 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, ст.154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою забезпечення гуманного ставлення до домашніх тварин та додержання порядку і чистоти на території сільської ради при їх утриманні, 

 

Щасливська сільська рада ВИРІШИЛА:

1. Вважати таким, що втратило чинність рішення № 789– 31 – V від 18 листопада 2009 року.

2. Затвердити Правила утримання домашніх тварин на території Щасливської сільської ради у новій редакції (додаються).

3. Секретарю сільської ради оприлюднити дане рішення.

4. Контроль за виконанням  цього рішення покласти на постійну комісію з питань дотримання законності, правопорядку та депутатської етики.


Сільський голова                                        М.Ф. Шмаюн

 

c. Щасливе

16 серпня  2016 року

№ 416 – 9 – VІІ

 

 

Додаток до рішення Щасливської сільської  ради

від 16.08.2016  № 416-9-VІІ

 

ПРАВИЛА УТРИМАННЯ ДОМАШНІХ ТВАРИН В НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ НА ТЕРИТОРІЇ ЩАСЛИВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 

1.1. Визначення сфери дії Правил та учасників правовідносин у цій сфері

Правила утримання домашніх тварин у населених пунктах на території Щасливської сільської ради (далі – Правила) – нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги до утримання домашніх тварин в селах Щасливе та Проліски Бориспільського району Київської області (далі – селах).

Правила розроблені у відповідності до Законів України "Про захист тварин від жорстокого поводження", "Про тваринний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про забезпечення соціального та епідеміологічного благополуччя населення", "Про ветеринарну медицину" і інших нормативно-правових актів та нормативних документів.

Правила мають забезпечити утримання в селі тварин із забезпеченням гуманного ставлення до них та чистоти і порядку на території селі при їх утриманні, за недодержання яких передбачено відповідальність відповідно до законодавства.

Правила розповсюджуються на підприємства, установи, організації (окрім установ Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Державного комітету у справах охорони кордону України, Державного митного комітету України і Міністерства внутрішніх справ України), а також на громадян, які є власниками тварин в селах Щасливе і Проліски.

1.2. Забезпечення державних, громадських та приватних інтересів, відкритості та доступності Правил

Домашні тварини – собаки, коти та інші тварини, що протягом тривалого історичного періоду утримуються і розводяться людиною, а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні, що, як правило, не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі.

Домашні тварини, власниками яких є громадянами, являються особистою власністю, і як кожна власність охороняється законом. Тварина може бути вилучена у власника за рішенням суду або в іншому порядку у випадках, передбачених чинним законодавством України.

Тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків, намордників (крім собак, у реєстраційному свідоцтві яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення  - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів громадян з конфіскацією тварин.

Дані Правила є загально доступними для ознайомлення всіма жителями сіл.

1.3. Участь громадян і громадських організацій у виконанні Правил

Громадяни і громадські організації (об’єднання), що діють у сфері утримання, використання та захисту тварин від жорстокого поводження, за згодою:

 1. сприяють проведенню загальноміських протиепізоотичних та протиепідемічних заходів;
 2. беруть участь у розробці проектів нормативно–правових актів, пов’язаних з утриманням домашніх собак та котів;
 3. беруть участь у проведенні рейдів–перевірок щодо дотримання вимог цих Правил юридичними та фізичними особами;
 4. сприяють організації та проведенню інформаційно–просвітницьких заходів, тематичних лекцій, семінарів, конференцій, виставок з метою забезпечення виховної роботи з питань утримання тварин;
 5. беруть участь у вирішенні питань, що потребують колегіального обговорення та професійних консультацій у сфері, пов’язаній з поводженням, використанням та захистом тварин від жорстокого поводження.

Громадяни і громадські організації (об’єднання) надають відповідну інформацію за запитом підприємств, установ, організацій в порядку, встановленому чинним законодавством.

Громадяни і громадські організації (об’єднання) отримують інформацію за запитом з питань, пов’язаних з утриманням тварин, від установ, організацій та підприємств в межах їх компетенції в порядку, встановленому чинним законодавством

1.4. Порядок внесення змін до Правил.

Ці Правила підлягають перегляду Щасливської сільською радою у випадку прийняття інших нормативно–правових актів у цій сфері у порядку, встановленому чинним законодавством.

1.5.           Вимоги до утримання домашніх тварин у селах.

Власникам собак і котів дозволяється утримувати цих тварин:

 1. у квартирах, де проживає одна сім’я, за кількістю, обмеженою можливістю забезпечення їм умов утримання відповідно до вимог цих Правил;
 2. у квартирах, де проживає кілька сімей, лише за письмовою згодою всіх повнолітніх мешканців квартири;
 3. на території присадибної земельної ділянки за умови, якщо огорожа цієї ділянки забезпечує ізоляцію тварини на цій території та наявна попереджувальна табличка про існування тварини;
 4. на території і/або приміщенні, що не належить власнику тварини на правах власності за умови письмової згоди власника території і/або приміщення;
 5. у куточках живої природи у встановленому порядку за погодженням з державними органами санітарно–епідеміологічної служби та ветеринарної медицини;
 6. на територіях об’єктів будівництва, підприємств, установ, організацій за умов наявності обладнаних приміщень та попереджувальної таблички про існування тварини.
 7. собак, котів (загальною кількістю не більше трьох дорослих тварин) у квартирах, в яких проживає одна сім’я, а також у будинках, що належать громадянам на правах власності; у квартирах де проживає кілька сімей допускається утримання собаки або кота лише за письмовою згодою всіх мешканців квартири (будинку).

Забороняється утримувати тварин у місцях загального користування (коридорах, приміщеннях підвального типу, на сходах, горищах тощо).

3.2. Забороняється утримувати собак порід з підвищеною агресивністю незареєстрованими належним чином.

3.3. Якщо відсутня можливість подальшого утримання тварини, її власник зобов’язаний передати тварину у власність іншій особі або здати в притулок (міні–притулок) для тварин.

3.4. При утриманні тварин їх власникам необхідно:

 1. запобігати прояву небезпечних дій з боку тварин, які утримуються, по відношенню до людей, інших тварин або майна;
 2. забезпечити дотримання санітарно–гігієнічних норм та громадського порядку;
 3. упереджувати можливість безконтрольного виходу тварини поза межі місця її

утримання.

Якщо власником тварини є юридична особа, в обов’язковому порядку, повинна бути визначена особа, яка безпосередньо несе відповідальність за тварину.

1.5.        Вимоги до утримання у населеному пункті потенційно небезпечних домашніх тварин

Власники собак порід з підвищеною агресивністю, визнаних міжнародними організаціями, утримують їх тільки за наявності довідки проходження технічного мінімуму з питань дресирування та утримання тварин, до яких відносяться:

1. Акіта-іну.

2. Американський бульдог.

3. Американський стафордширський тер'єр.

4. Англійський мастиф.

5. Аргентинський дог.

6. Бельгійська вівчарка.

7. Бернський зенненхунд.

8. Бордоський дог.

9. Бразильська філа.

10. Бульмастиф.

11. Бультер'єр.

12. Доберман.

13. Кавказька вівчарка.

14. Кане корсо.

15. Мастіно неаполетано.

16. Московська сторожова.

17. Німецький дог.

18. Перо преса канаріо.

19. Південноруська вівчарка.

20. Пітбультер'єр.

21. Різеншнауцер.

22. Родезійський ріджбек.

23. Ротвейлер.

24. Середньоазіатська вівчарка.

25. Тосаіну.

26. Чорний тер'єр.

27. Німецький боксер.

28. Фокстер'єр.

29. Ягтер'єр німецький.

30. Метиси вищезазначених порід з явними фенотипічними ознаками

1.6.      Вимоги до вигулу домашніх тварин і парші.

Виводити собак з жилих та ізольованих приміщень, а також ізольованих територій в загальні двори або на вулицю (з обов'язковим забезпеченням безпеки людей) тільки на повідку та, бажано, в наморднику, крім собак дрібних порід, на яких у реєстраційних посвідченнях зроблено відповідну відмітку.

Вигулювати собак на пустирях, задніх дворах і в інших місцях, спеціально відведених для цієї мети. Власники тварин зобов’язані прибирати  після  вигулу тварин, мати при собі пакет для сміття та пристрій для прибирання.

Власники домашніх тварин мають право з’являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх).

Супроводжувати домашніх собак необхідно тільки на повідку та, бажано, в наморднику, уникати при цьому місць масового скупчення людей, особливо дітей. Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку, психічно здорова та фізично спроможна керувати твариною.

1.7.Вимоги до проведення вилову та тимчасової ізоляції домашніх тварин.

Собаки, незалежно від породи, належності і призначення, в тому числі і ті, що мають ошийники з номерними знаками і намордники, які знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, парках, на бульварах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, а також бездоглядні коти вважаються бродячими і підлягають відлову.

Вилученню підлягають собаки і коти, які вдруге покусали людей внаслідок порушення власниками правил утримання, а також у випадках, якщо на це є відповідне рішення органів (установ) санітарно-епідеміологічної чи ветеринарної служб.

Відлов безпритульних тварин проводить відповідні організації з метою їх повернення власникам або регулювання чисельності відповідно до вимог законодавства

1.9   . Вимоги до функціонування притулків для безпритульних тварин.

Для утримання безпритульних тварин можуть створюватися притулки для тварин.

Притулки для тварин можуть створюватися як органами місцевого самоврядування так і підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, громадськими і благодійними організаціями та фізичними особами. Притулки для тварин проводять свою діяльність за рахунок коштів їх власників, а також будь-яких інших не заборонених законом джерел.

1.10. Вимоги до умертвіння домашніх тварин

Умертвіння тварин допускається:
для припинення страждань тварин, якщо вони не можуть бути припинені в інший спосіб; 
за необхідності умертвіння новонародженого приплоду тварин; 
при регулюванні чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини; 
за необхідності умертвіння окремих тварин, які хворі на сказ чи на інше особливо небезпечне захворювання або є носіями особливо небезпечного захворювання; 
за необхідності оборони від нападу тварини, якщо життя або здоров'я людей знаходиться в небезпеці. 
При умертвінні тварин мають дотримуватися такі вимоги: 
умертвіння проводиться методами, що виключають передсмертні страждання тварин; 
приміщення, де проводиться умертвіння, повинно бути відокремлене від приміщення, де утримуються інші тварини; 
забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін'єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, 
перегріву, та інші больові методи;
переробка тварин дозволяється тільки після їх умертвіння; 
умертвіння тварин, що страждають, проводиться негайно, якщо їх страждання неможливо припинити іншим чином. 

Умертвіння тварин проводиться спеціалізованими організаціями або працівниками МВС, МНС, санітарно-епідеміологічної чи ветеринарної служб в екстрених випадках.

1.11.   Вимоги до поховання, переробки або утилізації померлих домашніх тварин.

Поховання померлих домашніх тварин, у тому числі шляхом кремації, здійснюється за рахунок їхніх власників на місцях поховання, відведених Щасливськю сільською радою у встановленому законодавстві порядку, з дотриманням санітарно-епідеміологічного га екологічного; законодавства.

За згодою власника та за його рахунок можлива переробка або утилізація померлих домашніх тварин з дотриманням санітарно-епідеміологічного та екологічного законодавства. Переробка або утилізація померлих безпритульних тварин здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету.

Забороняється викидати трупи домашніх тварин у контейнери для збору побутових відходів чи захоронювати їх у не відведених для цього місцях.

1.12.   Здійснення контролю за виконанням Правил

Органи внутрішніх справ (патрульної поліції  та дільничні офіцери поліції) здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин у громадських місцях та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин.

Поліція в порядку, встановленому Законом України "Про поліцію", має право на застосування вогнепальної зброї до домашньої тварини в разі, якщо її поведінка створює загрозу для здоров'я людини.

Санітарно-епідеміологічна служба здійснює нагляд за дотриманням санітарних та епідеміологічних вимог у сфері утримання та поводження з домашніми тваринами.

Житлово-комунальні дільниці та інші установи і організації в межах своїх повноважень здійснюють контроль за дотриманням власниками домашніх тварин цих Правил.

В приватному секторі контроль за дотриманням цих Правил виконується за участю депутатів Щасливської сільської ради.

1.13.   Встановлена законом відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил

За порушення вимог Правил та законодавства про утримання домашніх тварин в населених пунктах винні особи несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно із законодавством та відповідно до статті 35 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження".

1.14.   Перелік законодавчих та нормативно-правових актів, на основі яких діють Правила.

Рішення Щасливської сільської ради від 16 серпня 2016 року за № 416, ст. 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закони України "Про благоустрій населених пунктів",- «Про захист тварин від жорстокого походження» Про місцеве самоврядування в Україні", "Про тваринний світ", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про ветеринарну медицину", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про захист населення від інфекційних хвороб", інші нормативно-правові акти та нормативні документи.